Klub Zvonek Králův Dvůr

sdružení zdravotně postižených

Na skok do Paříže - Speciálně pro nás upravený „zájezd na míru"

Ani měsíc neuplynul od chvíle, kdy naše Jarmila přišla s nápadem využít nabídky CK Švejk tour z Plzně a už je tu čvrtek 5.11.09 5:00. Od sokolovny v Králově Dvoře právě vyjíždí autobus plný natěšených lidiček. Speciálně upravený program, zkrátka šitý na míru, byl plný všeho co se jen dalo očekávat:

Tranzit Německem. Krátká zastávka v Remeši (exteriér katedrály Notre – Dame). Ve večerních hodinách příjezd na okraj Paříže a ubytování. První den ráno jsme přejeli do centra Paříže a procházku jsme začali rovnou před „první dámou" Paříže – Eiffelovou věží. Všichni jsme ve zdraví zdolali jejich 276 m (třetí patro) a kochali se pohledem na prosluněnou Paříž... palác De Chaillot, náměstí Trocadero, nová čtvrť La Défence.. prostě nádhera. Dále jsme vstoupili do komplexu Hotel des Invalides (hrobka Napoleona a vojenské muzeum). Odpoledne pak Montmartre – bazilika Sacré Coeur, náměstí malířů a symbol nočního života Moulin Rouge. Večer jsme zakončili projížďkou lodí po Seině s očima upřenýma na úžasně osvětlené historické památky včetně tančící Eiffelovy věže - speciální světelné show k jejímu 120. výročí.

Poslední den nás čekalo náměstí Svornosti (la place de la Concorde). Viděli jsme Kostel Sv. Magdaleny, pařížskou Operu, náměstí Vendome, centrum G. Pompidou, pařížskou radnici, ostrůvek Ile de la Cité – Notre-dame, justiční palác a Latinskou čtvrť (boulevard Saint-Michel, univerzita Sorbonna, Panthéon). Náš nádherný výlet končil v Louvru v paláci Denon u malinkého obrázku Mona Lisy. Plni dojmů z osmačtyřiceti hodinách v Paříži jsme se vydali na cestu zpět.

Děkujeme cestovní kanceláři ŠVEJK TOUR z Plzně, jmenovitě pak paní Romaně Fabbri a naší průvodkyni Bronislavě Uhlové.

Zapsal: samm, 09.11.2009
Klub Zvonek Králův Dvůr - sdružení zdravotně postižených - Plzeňská 104, 267 01 Králův Dvůr. Tel: 602 850 264.
Tvorba stránek: Pavel Bokr, Jan Vyhnánek a Iva Vyhnánková.
CNW:Counter