Klub Zvonek Králův Dvůr

sdružení zdravotně postižených

Ozdravné pobyty pro onkologické pacienty ve Švýcarsku

ARCUS-ONKO CENTRUM PRAHA pořádá pro onkologické pacienty ozdravné pobyty v zahraničí a jsou ještě volná místa v těchto turnusech:

  • 2.11.-18.11.2007: 7 míst
  • 30.11.-16.12.2007: 17 míst

Cena: 4.100,- Kč zahrnuje dopravu, ubytování, stravu 5x denně, pitný režim, základní pojištění.

Zájemci musí splňovat tyto základní podmínky:

  1. ukončená onkologická léčba (min. 1 rok)
  2. je pojištěnec Všeobecné zdravotní pojišťovny
  3. písemné doporučení onkologa a praktického lékaře (na přihlášce)

Ozdravné pobyty se uskutečňují v horské vesničce MELCHTAL, která se nachází cca 25 km pod Luzernem ve středních Alpách v nadmořské výšce 890 m. Jedná se o velmi čisté a zdravotně prospěšné prostředí, nejčistší ve Švýcarsku.

Podrobnější informace Vám podá:

pan Brych B. tel.: 487 522 2569 nebo mobil 603 208 312
paní Pliczková I. tel.: 487 522 259

Informace ze 15.10.2007

ŠVÝCARSKO - MELCHTAL

Pobyt je určen pacientům po ukončené onkologické léčbě, pojištěncům Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. Hlavní náplní ozdravného pobytu je turistika ve vysokohorském prostředí, přednášky lékařů a jiných odborníků, zdravotní cvičení a zábavná činnost. Pobyt se koná za doprovodu vedoucího pobytu, lékaře a odborného doprovodu.

Ubytování je zajištěno v penzionu Widderhuis v malebné horské vesničce Melchtal, která se nachází cca 25 km pod Luzernem v nadmořské výšce 890 m. Penzion je celoročně využíván k ozdravným pobytům alergických dětí a dětí s dýchacími potížemi, protože se jedná o velice čisté a zdravotně prospěšné prostředí, nejčistší oblast ve Švýcarsku. V celém objektu penzionu je zákaz kouření!

Pobytové místo je oblíbeným východiskem k četným turistickým trasám. Nedaleko je lyžařské středisko s mnoha vleky, kabinkovou a sedačkovou lanovkou, která může účastníky pobytu vyvézt k jezerům až do 1960 m n. m., kde se nachází další lyžařské středisko. Je to nádherné místo k provozování turistiky po vyznačených trasách v okolí jezer. V penzionu je botárna, kuchyně, jídelna, kuchyňka s varnou konvicí, dvě učebny, stolní tenis, stolní fotbal, televize a video. Na každém pokoji je umyvadlo s teplou a studenou vodou. Na každém patře jsou společné WC a sprchy. U penzionu se nachází hřiště a poblíž penzionu využíváme plně vybavenou tělocvičnu zdejší klášterní školy.

Stravování – 5x denně (tzn. snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře) včetně celodenního pitného režimu, tj. minimálně 3 litry tekutin denně. V případě celodenního výletu obdrží každý účastník balíček na cestu.

Zapsal: Jarmila Dolejší, 26.10.2007
Klub Zvonek Králův Dvůr - sdružení zdravotně postižených - Plzeňská 104, 267 01 Králův Dvůr. Tel: 602 850 264.
Tvorba stránek: Pavel Bokr, Jan Vyhnánek a Iva Vyhnánková.
CNW:Counter