Klub Zvonek Králův Dvůr

sdružení zdravotně postižených

Klub Zvonek se představuje novým zájemcům

Klub Zvonek je sdružení pro zdravotně postižené lidi. Co se skrývá za touto kratičkou větou? Je tam ukryta spousta příběhů lidí, které vyřadily zdravotní problémy z běžného života. Najednou , bez varování, se ocitli na hranici života a smrti. A to doslova, neboť většina lidí v klubu je onkologicky nemocná. Členy sdružení mohou být i rodinní příslušníci, aby byli se svými blízkými.. Samozřejmě, že přijímáme také nemocné s jiným postižením- kardiaky, tělesně postižené atd. Zvonek je členem celorepublikových organizací jako je Liga proti rakovině a Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu. Všichni znáte Květinové dny, které pořádá Liga proti rakovině v celé republice a v okrese Beroun je to právě naše sdružení.

Vzpomenete si jistě i na jiné naše akce: velice úspěšné DOREMI – pěvecká soutěž pro děti základních škol nebo Běh Terryho Foxe, také velikonoční výstavy konané u Bělohlávků. Výstavy v Berouně Šikovné české ručičky, akci Pomozte Martínkovi (sháněly se prostředky na operaci malého chlapce) na berounském náměstí za účasti Leoše Mareše, Dády Patrasové, Felixe Slováčka...

A co takový klub může nabídnout? Masáže, půjčovnu odborných zdravotních knih a léčebných přístrojů, měření tlaku, cukru, kurzy ručních prací, kurzy zdravé výživy, rekondice atd. Zvyšujeme fyzickou i psychickou kondici nemocných různými turistickými a poznávacími výlety. Jeden z nich byl například do Nenačovic, kde sídlí firma Country Life. Tam nám jeho pracovnice vysvětlila význam zdravé výživy, provedla nás po velkoobchodním skladě, představila řadu produktů a vysvětlila jejich vliv na zdraví. Naučili nás zde automasáž, pohostili opravdu zdravým obědem a ukázali pekárnu, jejíž výrobky najdete v prodejnách zdravé výživy v Berouně i Praze.

Poznali jsme i zajímavá místa. Navštívili jsme Valdštejnský palác - sídlo Senátu na pozvání senátora Jiřího Oberfalzera a Pražský hrad díky poslanci Janu Schwippelovi, dále Čapkovu Strž, Tetín a jeho památky atd.

Akcí je ale takové množství, že je nelze všechny ani vyjmenovat. Toto bychom nemohli dělat, kdyby nám nepomáhali sponzoři. Největší pomoc máme od zástupců Města Králova Dvora. Ale také ostatní¨ změsta i obce pomáhají. Každý jak může. Děkujeme jim, i všem firmám, že každý rok myslí na ty, kteří jejich pomoc nutně potřebují. Nezůstávají tak se svou nemocí nebo postižením sami a necítí se opuštěni. Nejsme však uzavřená společnost. Pokud by někdo z Vás měl zájem chodit na masáže nebo by se rád zúčastnil třeba kurzů ručních prací, stačí se ve čtvrtek informovat v Klubu Zvonek, sídlící v budově ZŠ, Plzeňská 104 nebo zavolat na tel. 602 850 264. Najdete nás v prostorách školy v Počaplech, kde se nachází knihovna. Máme i své webové stránky: www.zvonek.kraluvdvur.cz

Kdo potřebujete, přijďte mezi nás!

Zapsal: Králodvorský zpravodaj, leden 2007
Klub Zvonek Králův Dvůr - sdružení zdravotně postižených - Plzeňská 104, 267 01 Králův Dvůr. Tel: 602 850 264.
Tvorba stránek: Pavel Bokr, Jan Vyhnánek a Iva Vyhnánková.
CNW:Counter