Klub Zvonek Králův Dvůr

sdružení zdravotně postižených

Hurá prázdniny

Před třemi roky se 16 Tuláků zaregistrovalo v králodvorském Klubu Zvonek. Obě strany si tak říkajíc padly do noty, takže jejich vzájemná spolupráce dala zelenou spoustě krásných akcí. Ta v titulku uvedená rozhodně patří mezi ně.

Jejími aktéry se stali manželé Jurigovi, kteří na sobotu 24. června pozvali všechny tulácké i zvonkařské bábrlinky, dědoušky, maminy, taťky a jejich dítka na Koukolovou horu, kde pro ně připravili spoustu zábavných atrakcí. Jednotlivé body zde obstarávaly a na bezpečnost zúčastněných dohlíželi pohádkové bytosti, které se stali překvapením nejen pro soutěžící, ale i pro náhodné turisty. Kdepak dnes člověk narazí na krále s královnou, vodníka s vílou, Sněhurku s Ježibabou, ale také na sedmdesátiletou babču, která si pro svoji odměnu poskakuje nasoukaná do pytle od brambor. Než mohli Jurigáči za celou akcí udělat úspěšnou tečku, stálo je to spoustu času a úsilí. Odměnu za veškeré snažení určitě našli v pohledu na spokojeně vypadající lidičky usazené kolem ohníčku.

Na všeobecné dobré náladě měl s určitostí podíl nejen sv. Petr, ale i bohaté odměny, které si soutěžící za své výkony odnášeli. Na jejich zakoupení poskytl finanční dotaci MěÚ Králův Dvůr, kterému pořadatelé upřímně děkují.

Zapsal: Králodvorský zpravodaj, Za oddíl Tuláků Marie Staňková, léto 2006
Klub Zvonek Králův Dvůr - sdružení zdravotně postižených - Plzeňská 104, 267 01 Králův Dvůr. Tel: 602 850 264.
Tvorba stránek: Pavel Bokr, Jan Vyhnánek a Iva Vyhnánková.
CNW:Counter