Klub Zvonek Králův Dvůr

sdružení zdravotně postižených

Na výstavě Velikonoce bylo co obdivovat

Před restaurací U Bělohlávků upoutalo na začátku dubna krásné vajíčko, na kterém Klub Zvonek Králův Dvůr zval na výstavu Velikonoce. Tento krásný poutač vyrobili učni a aranžérky ze SOU a SOŠ v Hlinkách a Závodí v Berouně. Na bohaté výstavě se sešli amatéři i profesionálové, kteří předváděli svou dovednost a výrobky také prodávali. Někteří přijeli z Jablonce nad Nisou, Pardubic, Prahy, Berouna a okolí a někteří byli místní. Uprostřed sálu byla výstava prací dětí ze škol Králova Dvora a i jiných kolektivů např. Zahrádka ze Zdic.

Vše začalo slavnostním zahájením výstavy a představením vystavujících předsedkyní Klubu Zvonek Jarmilou Dolejší, milým přivítáním všech od starosty Mgr. Karla Mencla a vystoupením dětí z MŠ Počaply. A pak už bylo na co koukat. Vajíčka děrovaná, drátovaná, zdobená voskem, ubrouskovou technikou, korálky, kořením, šitou krajkou, slámou, loubkem se dala koupit, ale mohli jste se je i naučit zdobit sami. Někteří toho opravdu využili a seděli u paní Lehečkové z Klubu lidové tvorby z Prahy na pódiu a voskem se snažili vykouzlit co nejhezčí kraslici. Pokud jste vajíčka chtěli umět zdobit slámou, určitě jste se divili, jak krásné vzory Vás naučila ředitelka Úřadu práce v Berouně Mgr. Lenka Šmídová. Jiní zase chtěli vniknout do tajů pletení pomlázek z osmi nebo i více vrbových proutků, což jim s ochotou ukázal Jiří Bautz z Prahy. K nejobdivovanějším patřila již tradičně vajíčka děrovaná od Hanky Hrabákové z Králova Dvora a Jarmily Dolejší z Berouna. Nejkrásnější perníčky nabízela Petra Šindlerová z Nového Jáchymova. Prostě kdo chtěl, našel určitě pro potěšení své i svých blízkých něco hezkého. Krásné suché vazby a paličkované obrázky od paní Červenkové ze Zdic nebo pečivo - jidáše a boží milosti, které upekly ženy ze speciální MŠ v Počaplech a členky Klubu Zvonek, proutěné zboží, vitrážovou technikou zdobená vajíčka, ale i kamínky a obrázky. Kdo nebyl na výstavě, může jen litovat. Mohli jste vidět 3,20 m velkou pomlázku od pana Kosíka ze Srbska a nádherné pečené košíčky od jeho manželky. Prostě příště přijďte a uvidíte.

A kdo byl oceněn jako nejlepší za velikonoční výrobky? Nejlepší byla ZŠ Počaply, která dovezla dřevěný trakař plný obrovských vajíček a i velký ozdobený strom. Šikovné ruce dětí, učitelek výtvarné výchovy a paní vychovatelky z družiny Jolany Měchurové opravdu kouzlí nádherné věci. Blahopřejeme.

Pokud budete mít zájem, Klub Zvonek nabízí ve svých prostorách výuku různých technik ručních prací, a zve i Vás. Stačí se dojít zeptat nebo termíny akcí najdete na nástěnce. Klub Zvonek se nachází v budově ZŠ Počaply (Plzeňská 104), kde sídlí i Obecní knihovna.

Zapsal: Králodvorský zpravodaj, Jarmila Dolejší, duben 2004
Klub Zvonek Králův Dvůr - sdružení zdravotně postižených - Plzeňská 104, 267 01 Králův Dvůr. Tel: 602 850 264.
Tvorba stránek: Pavel Bokr, Jan Vyhnánek a Iva Vyhnánková.
CNW:Counter